Atrakcje Jastrzębia Góra - Zabytki

Latarnia morska Rozewie »

Latarnia morska Rozewie jest najstarszą latarnia na polskim wybrzeżu. Przy latarni działa również nieduże Muzeum Latarnictwa Morskiego. Zarówno latarnia, jak i muzeum jest udostępnione do zwiedzania dla turystów. Latarnia znajduje się przy ul. Leona Wzorka - legendy przedwojennego latarnictwa. więcej »

  • ul. Leona Wzorka 1, Rozewie
  • 58 674 95 42

Zabytki »

Zabytki - najwięcej zabytkowych budynków zachowało się przy ul. Bałtyckiej. To tu powstały pierwsze pensjonaty w Jastrzębiej Górze. Na ul. Królewskiej można ciągle podziwiać dwie pierwsze wille - willę Pawłowicza i "Kaszubę" Szymańskiego. więcej »

Kościół »

Kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli nie jest zabytkiem, ale jest ciekawy. Jego "inność" polega na tym, iż ma dwie kondygnacje. A na miejscowych organach odbywają się liczne koncerty. więcej »

  • 84-104 Jastrzębia Góra, Piastowska 14
  • 512 730 373

Władysławowo »

Władysławowo popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem między Przylądkiem Rozewie a Mierzeją Helską. więcej »

Pałac w Krokowej »

Krokowscy byli jednymi z najbogatszych i najznamienitszych w Prusach Królewskich, bardzo zasłużonymi dla królów polskich. więcej »

Gdańsk »

Obecnie miasto stanowi główny port Polski, a wraz z Sopotem, Gdynią i kilkoma mniejszymi miejscowościami, tworzy jedną z aglomeracji. więcej »

Gdynia »

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. więcej »

Szlak Latarni Morskich »

Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi. więcej »

Historia Jastrzębiej Góry »

Jastrzębia Góra jest jedną z ciekawszych miejscowości polskiego wybrzeża. więcej »

Wizyt: 4 426 761, Dziś: 177, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem