Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Dla osób, którym sprawia trudność schodzenie i wchodzenie po klifie polecamy plażę na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry (wejście nr 25) - przejście za ulicą Bałtycką. Kolejne w kierunku zachodnim wejścia na plażę należą już do Ostrowa i Karwi - plaża w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka, nie ma klifu i nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od Jastrzębiej Góry o około 3 km. Samochód można tutaj zaparkować przy drodze (uwaga ! - lepiej nie zostawiać w nim cennych przedmiotów, bo mogą zmienić właściciela - niestety nie wyznaczono tam oficjalnych, dozorowanych miejsc parkingowych).

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Komentarze do poprawkiAutor: Beata
  Właśnie wróciłam z Jastrzębiej Góry,gdzie przebywałam 10 dni.
  Bardzo dużo się zmieniło:jest nowe ze...
  Właśnie wróciłam z Jastrzębiej Góry,gdzie przebywałam 10 dni.
  Bardzo dużo się zmieniło:jest nowe zejście z podjazdem dla wózków( na wysokości Drogi Rybackiej),jest sporo toalet typu TOI TOI,a przede wszystkim jest nowa plaża.Wiele osób musiało się natrudzić,żeby wysypać tyle ton piachu.Poza tym nigdzie na wybrzeżu nie ma takiej atmosfery!
  Lipiec 2016
 • zejściaAutor: Marta
  Szkoda, że od maja do czerwca jest remontowane jedyne zejście dla wózków. Biorąc pod uwagę, że są to...
  Szkoda, że od maja do czerwca jest remontowane jedyne zejście dla wózków. Biorąc pod uwagę, że są to miesiące najczęściej wybierane na urlop przez rodziców z małymi dziećmi, odradzam Jastrzębią Górę. Gmina mogła zrobić remont przed sezonem, ale widać nie zależy im na wygodzie turystów.
 • Nie polecamAutor: Michał
  Miejscowość z dużym potencjałem ale niestety kompletnie niewykorzystanym.
  Mimo iż malowniczo położ...
  Miejscowość z dużym potencjałem ale niestety kompletnie niewykorzystanym.
  Mimo iż malowniczo położona, jest bardzo niedoinwestowana - to widać na każdym kroku.
  Byłem tam dwukrotnie, w 2001 oraz 2016 roku. W ciągu tych 15 lat naprawdę niewiele się zmieniło.
  Brak przyzwoitych sanitariatów, koszy na śmieci, krzywe i dziurawe chodniki i drogi, kiepskie zejścia na plażę. I to nie klif i wąska plaża jest problemem ale kompletny brak lub opłakany stan techniczny infrastruktury.
  Centralny deptak dochodzi do przepięknego klifu gdzie mamy: 2 ławeczki, latryny (standard z lat '80) z lewej i rudery z prawej strony. Kilkadziesiąt metrów w prawo znajduje się obelisk Gwiazda Północy do którego nie można się stąd dostać - trzeba wracać przez miasto.
  W Jastrzębiej Górze są również łagodne zejścia i szersza plaża wraz z nową alejką (zachodnia część). Miejsce bardzo ładne jednak co z tego skoro nie można się tam z centrum bezpiecznie dostać z wózkiem (do wyboru jest ruchliwa droga bez chodnika i pobocza lub zejścia łagodnymi schodami gdzie nie ma pochylni dla wózków). Brak tam również jakichkolwiek sanitariatów.
  Na koniec ciekawostka na miarę 21 wieku: w Jastrzębiej Górze jest tylko jeden bankomat który przez cały długi majowy weekend nie działał. Niestety lokalne sklepy i i punkty gastronomiczne nie akceptują żadnych kart płatniczych.
 • Brak plażyAutor: Peti
  Wpis z 04-08-2015 Przestrzegam wszystkich. W Jastrzębiej morze zabrało całą plażę. Nie ma gdzie się ...
  Wpis z 04-08-2015 Przestrzegam wszystkich. W Jastrzębiej morze zabrało całą plażę. Nie ma gdzie się rozłożyć na piachu- fale dochodzą pod same wydmy.
 • brak sanitariatów to wstydAutor: Kama
  Znalazłam fajne miejsce w necie w Jastrzębiej Górze i za przyzwoitą cenę i już miałam kliknąć ofertę...
  Znalazłam fajne miejsce w necie w Jastrzębiej Górze i za przyzwoitą cenę i już miałam kliknąć ofertę ,ale postanowiłam poczytać opinie osób,którzy tam byli.Czar prysł kiedy przeczytałam,że przy plaży są osyfiałe sanitariaty.Mam małe dzieci a im zawsze "coś "się chce w najmniej odpowiednim miejscu,a szczególnie na plaży.Wstyd żeby nie zadbać o tak prozaiczną rzecz ,czyżby włodarze miasta robili w pampersy? Wstyd. Grozi epidemią.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 4 5 6 z 6

Wizyt: 4 381 266, Dziś: 368, Osób online: 7

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem