Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Dla osób, którym sprawia trudność schodzenie i wchodzenie po klifie polecamy plażę na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry (wejście nr 25) - przejście za ulicą Bałtycką. Kolejne w kierunku zachodnim wejścia na plażę należą już do Ostrowa i Karwi - plaża w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka, nie ma klifu i nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od Jastrzębiej Góry o około 3 km. Samochód można tutaj zaparkować przy drodze (uwaga ! - lepiej nie zostawiać w nim cennych przedmiotów, bo mogą zmienić właściciela - niestety nie wyznaczono tam oficjalnych, dozorowanych miejsc parkingowych).

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Nie polecamAutor: Michał
  Miejscowość z dużym potencjałem ale niestety kompletnie niewykorzystanym.
  Mimo iż malowniczo położ...
  Miejscowość z dużym potencjałem ale niestety kompletnie niewykorzystanym.
  Mimo iż malowniczo położona, jest bardzo niedoinwestowana - to widać na każdym kroku.
  Byłem tam dwukrotnie, w 2001 oraz 2016 roku. W ciągu tych 15 lat naprawdę niewiele się zmieniło.
  Brak przyzwoitych sanitariatów, koszy na śmieci, krzywe i dziurawe chodniki i drogi, kiepskie zejścia na plażę. I to nie klif i wąska plaża jest problemem ale kompletny brak lub opłakany stan techniczny infrastruktury.
  Centralny deptak dochodzi do przepięknego klifu gdzie mamy: 2 ławeczki, latryny (standard z lat '80) z lewej i rudery z prawej strony. Kilkadziesiąt metrów w prawo znajduje się obelisk Gwiazda Północy do którego nie można się stąd dostać - trzeba wracać przez miasto.
  W Jastrzębiej Górze są również łagodne zejścia i szersza plaża wraz z nową alejką (zachodnia część). Miejsce bardzo ładne jednak co z tego skoro nie można się tam z centrum bezpiecznie dostać z wózkiem (do wyboru jest ruchliwa droga bez chodnika i pobocza lub zejścia łagodnymi schodami gdzie nie ma pochylni dla wózków). Brak tam również jakichkolwiek sanitariatów.
  Na koniec ciekawostka na miarę 21 wieku: w Jastrzębiej Górze jest tylko jeden bankomat który przez cały długi majowy weekend nie działał. Niestety lokalne sklepy i i punkty gastronomiczne nie akceptują żadnych kart płatniczych.
 • Brak plażyAutor: Peti
  Wpis z 04-08-2015 Przestrzegam wszystkich. W Jastrzębiej morze zabrało całą plażę. Nie ma gdzie się ...
  Wpis z 04-08-2015 Przestrzegam wszystkich. W Jastrzębiej morze zabrało całą plażę. Nie ma gdzie się rozłożyć na piachu- fale dochodzą pod same wydmy.
 • brak sanitariatów to wstydAutor: Kama
  Znalazłam fajne miejsce w necie w Jastrzębiej Górze i za przyzwoitą cenę i już miałam kliknąć ofertę...
  Znalazłam fajne miejsce w necie w Jastrzębiej Górze i za przyzwoitą cenę i już miałam kliknąć ofertę ,ale postanowiłam poczytać opinie osób,którzy tam byli.Czar prysł kiedy przeczytałam,że przy plaży są osyfiałe sanitariaty.Mam małe dzieci a im zawsze "coś "się chce w najmniej odpowiednim miejscu,a szczególnie na plaży.Wstyd żeby nie zadbać o tak prozaiczną rzecz ,czyżby włodarze miasta robili w pampersy? Wstyd. Grozi epidemią.
 • Nie dla rodzin z maluchami i wózkami.Autor: Laura
  W tym roku byłam właśnie w Jastrzębiej Górze podobało mi się bardzo,lecz współczuję rodziną które by...
  W tym roku byłam właśnie w Jastrzębiej Górze podobało mi się bardzo,lecz współczuję rodziną które były z maluszkami.Jastrzębia nie nadaję się dla rodzin z wózkami.Klify przy plaży są tak wysokie że zejście z wózkiem na plaże i wspinaczka pod górę z plaży jest katorgą.Zejście na plaże jest dość strome schodzi i wchodzi się jakieś 400 m. A jak wiadomo na plaże nie idziemy z gołymi rękami,mając dzieci. Widok kobiet ześlizgujących się z wózkami w dół przerażał,a czerwoni z wysiłku mężczyźni ciągnący wózki w górę budzili we mnie współczucie. Więc zastanówcie się rodzice maluszków by wasz urlop nie zamienił się w dzienną harówkę :) Pozdrawiam.
 • do SlonkaAutor: Kochana
  TĘSKNIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
  TĘSKNIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 4 5 6 z 6

Wizyt: 3 701 989, Dziś: 1 253, Osób online: 26

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem