Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Dla osób, którym sprawia trudność schodzenie i wchodzenie po klifie polecamy plażę na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry (wejście nr 25) - przejście za ulicą Bałtycką. Kolejne w kierunku zachodnim wejścia na plażę należą już do Ostrowa i Karwi - plaża w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka, nie ma klifu i nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od Jastrzębiej Góry o około 3 km. Samochód można tutaj zaparkować przy drodze (uwaga ! - lepiej nie zostawiać w nim cennych przedmiotów, bo mogą zmienić właściciela - niestety nie wyznaczono tam oficjalnych, dozorowanych miejsc parkingowych).

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • do SlonkaAutor: Kochana
  TĘSKNIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
  TĘSKNIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • hotelAutor: jola
  primavera jest najpiekniejsza...
  primavera jest najpiekniejsza
 • Plaża i obyczajeAutor: J-23
  po pobycie na plażach Jastrzębiej Góry, mam wrażenie , że byłem w jakimś kraju arabskim. To wstyd, ż...
  po pobycie na plażach Jastrzębiej Góry, mam wrażenie , że byłem w jakimś kraju arabskim. To wstyd, że w kraju Unii Europejskiej nie ma strefy TOPLESS, już nie mówię, że cała plaża musi być dopuszczona do takiego opalania, ale NIE MA NAWET KAWAŁKA, NA KTÓRYM CHĘTNE DO OPALANIA TOPLESS panie mogły swobodnie zdjąć stanik.NA CAŁEJ PLAŻY NIE SPOTKALIŚMY ANI JEDNEJ PANI Z ODSŁONIĘTYM BIUSTEM.
 • długi weekendAutor: Julka
  Widzę ze niezła ekipa wybiera sie w sierpniu do Jastrzębiej ;)
  ...
  Widzę ze niezła ekipa wybiera sie w sierpniu do Jastrzębiej ;)
 • Oszustka na promenadzieAutor: Grażyna
  Ostrzegam przed młoda kobietą, która handluje na promenadzie światowida m.in. zabawkami dla dzieci. ...
  Ostrzegam przed młoda kobietą, która handluje na promenadzie światowida m.in. zabawkami dla dzieci. Kupiliśmy u niej ostatnio taka zabawkę dla dziecka "pieszczoch wodny". Pani zapewniała, że zabawka na pewno działa, ale nie ma baterii, zeby nam sprawdzić. Okazalo się po powrocie do domu, że oczywiście jest popsuta, ale zwrócić nie mamy jak, bo mieszkamy 50 km od JG. Dużo Pani nie zarobiła, a dziecko zostało brzydko oszukane. Wstyd!
  Łatwo stwierdzić, ktora to pani, bo tylko ona miała te "pieszczochy".
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 4 5 6 z 6

Wizyt: 4 161 834, Dziś: 4 833, Osób online: 55

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem