Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Dla osób, którym sprawia trudność schodzenie i wchodzenie po klifie polecamy plażę na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry (wejście nr 25) - przejście za ulicą Bałtycką. Kolejne w kierunku zachodnim wejścia na plażę należą już do Ostrowa i Karwi - plaża w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka, nie ma klifu i nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od Jastrzębiej Góry o około 3 km. Samochód można tutaj zaparkować przy drodze (uwaga ! - lepiej nie zostawiać w nim cennych przedmiotów, bo mogą zmienić właściciela - niestety nie wyznaczono tam oficjalnych, dozorowanych miejsc parkingowych).

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • do madzinkiAutor: Bartek
  Madzinka, ja też jadę w sierpniu. Może jakieś piwko? :-)...
  Madzinka, ja też jadę w sierpniu. Może jakieś piwko? :-)
 • JG <3Autor: madzinka
  jadę tam w Sierpniu :D myślicie że będzie ładna pogoda :P ?...
  jadę tam w Sierpniu :D myślicie że będzie ładna pogoda :P ?
 • co robi samorząd ?Autor: hanka
  miejsce fajne ,ale pozostawia wiele do życzenia
  żadne wejscie na plażę nie oświetlone ,brak sanita...
  miejsce fajne ,ale pozostawia wiele do życzenia
  żadne wejscie na plażę nie oświetlone ,brak sanitariatów i koszy na plaży
  opłata klimatyczna pobierana i chyba idzie na pensje urzedników -wstyd gospodarze !!!!!
 • kumpelaAutor: madzia
  zimno jak nigdzie...
  zimno jak nigdzie
 • Jastrzębia Góra <3Autor: Karolinaaa : D
  Ja bez tego miejsca nie moge żyć! Tam jest códownie w tym rroku pojade tam 4 raz jast normalnie najl...
  Ja bez tego miejsca nie moge żyć! Tam jest códownie w tym rroku pojade tam 4 raz jast normalnie najlepiej znam każdy skrawek tego raju <3 polecal 2 razy byłam w hotelu PRIMAVERA CONFERENCE & SPA który kiedyś nazywał sie DREJK a teraz jade pod namiot znowu ale ten hotel najbardziej polecam i wogóle te miasto jak ktoś chce sie dowiedzieć coś wiecej o tym miejscu i np. co ciekawego jakie atrakcje itp. są w okolicy to piszcie na mój e-majl postaram sie odpisać karrinatofe@wp.pl
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 4 5 6 z 6

Wizyt: 4 162 495, Dziś: 340, Osób online: 11

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem