Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Dla osób, którym sprawia trudność schodzenie i wchodzenie po klifie polecamy plażę na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry (wejście nr 25) - przejście za ulicą Bałtycką. Kolejne w kierunku zachodnim wejścia na plażę należą już do Ostrowa i Karwi - plaża w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka, nie ma klifu i nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od Jastrzębiej Góry o około 3 km. Samochód można tutaj zaparkować przy drodze (uwaga ! - lepiej nie zostawiać w nim cennych przedmiotów, bo mogą zmienić właściciela - niestety nie wyznaczono tam oficjalnych, dozorowanych miejsc parkingowych).

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • sanitariaAutor: piotr
  WC na plaży po zecie a kupy wychodzą przez sedes...
  WC na plaży po zecie a kupy wychodzą przez sedes
 • Czy to miasteczko ma gospodarza?Autor: bolon
  Jeżeli tak to powinien spalić się ze wstydu, że nie widzi tego syfu na plaży ii braku koszy i sprząt...
  Jeżeli tak to powinien spalić się ze wstydu, że nie widzi tego syfu na plaży ii braku koszy i sprzątaczy po każdym dniu jak to odbywa się w normalnych kurortach. ŹENADA!!!
 • ratownicy na plażyAutor: Agnieszka
  Fajne zdjątko ratowniów...
  Fajne zdjątko ratowniów
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 4 5 6 z 6

Wizyt: 4 383 067, Dziś: 282, Osób online: 6

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem