Okolica Jastrzębiej Góry

Miejscowości w najbliższej okolicy Jastrzębiej Góry

  • Karwia - (ok 6km na zachód) nadmorska miejscowość, słynąca z najpiękniejszej plaży w okolicy. Plaża ma tutaj aż 80 m szerokości i ciągnie się przez 3 km. Plażę od miejscowości oddziela około 300-metrowy pas zalesionych wydm. W sąsiedztwie Karwi znajduje się Rezerwat Bielawa. Po założycielach miejscowości - Holendrach - zachował się wał przeciwpowodziowy i kilka chat szkieletowych.
  • Ostrowo - to urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wioska leży na niedużym wzniesieniu. Ostrowo jest trochę oddalone od plaży (ok 1km), ale dzięki temu noclegi są trochę tańsze. Ostrowo to oaza ciszy i spokoju z niezatłoczoną plażą.
  • Chłapowo - (ok 6km na południowy wschód) to miejscowość rybacka i letniego wypoczynku. Na piaszczystych plażach z dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami spotkamy łodzie rybackie. U rybaków można również zaopatrzyć się w świeże ryby. Chłapowska plaża leży pod klifem, z którego często startują paralotniarze. W Chłapowie warto odwiedzić wąwóz Rudnik.
  • Władysławowo położone jest za Chłapowem - ok 9 km od Jastrzębiej Góry. To miasto które powstało z połączenia portu Władysławowo, Hallerowa, Cytniewa, Nowej Wsi i Poczernina. W centrum Władysławowa warto odwiedzić port, siedzibę władz miejskich - Dom Rybaka z wieżą widokową, Aleję Gwiazd Sportu czy Muzeum Motyli.
  • Półwysep Helski - a właściwie Mierzeja Helska, (powstała na skutek działalności wiatru i prądów morskich) to pasek lądu w kształcie ostrza kosy, o długości ok 34 km. Rozpoczyna się w okolicy Władysławowa i ciągnie aż do Helu. Po drodze mamy jeszcze miejscowości: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia i Jurata. Od Władysławowa aż po Hel można dojechać rowerem - cały czas ścieżką rowerową. Do Helu z Jastrzębiej Góry jest około 43 km.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 4 403 969, Dziś: 187, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem