Władysławowo

Władysławowo 

Władysławowo - popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem między Przylądkiem Rozewie a Mierzeją Helską. Władysławowo jest też miastem, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, obejmującą swym zasięgiem następujące miejscowości: Jastrzębią Górę, Karwię, Ostrowo, Chłapowo, Chałupy i Tupadły.

Pierwsze wzmianki o Władysławowie, a właściwie wsi założonej w tym miejscu pochodzą z XII wieku. W 1920 r. do Wielkiej Wsi (tak nazywało się na początku XX wieku Władysławowo) przybył gen. Haller - wówczas to miały miejsce jego zaślubiny z morzem. Tuż przed II wojną światową wybudowano tu port. Po wojnie osadę przekształcono w jednostkę administracyjną, którą nazwano gminą Władysławowo, a w 1963r Władysławowo otrzymało prawa miejskie.

Na turystów czeka tu mnóstwo atrakcji, takich jak:

  • Port we Władysławowie - zaliczany do najważniejszych portów rybackich nad Bałtykiem. Odbywa się tu wyładunek ryb, port posiada też zaplecze chłodnicze i przetwórcze. Port posiada także morskie przejście graniczne do portów żeglarskich Skandynawii, Litwy oraz Łotwy. W sezonie letnim możemy podziwiać tu cumujące jachty żaglowe i sportowe. Warto również w miesiącach letnich wypłynąć kutrami rybackimi w rejs po Morzu Bałtyckim, który trwa ok. 1 godziny. Przez cały rok organizowane są również wielogodzinne wyprawy w morze na połów dorsza wędką, z czego mogą skorzystać miłośnicy wędkarstwa.
  • Hallerówka – niewielka, drewniana willa z lat 20-tych, która była własnością Generała Hallera.
  • Tuż obok Hallerówki znajduje się Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, prezentujące unikalną florę i faunę NPK oraz przedmioty związane z regionem Kaszub.
  • We Władysławowie znajduje się też Aleja Gwiazd Sportu, gdzie turyści mogą podziwiać mosiężne gwiazdy znanych i lubianych sportowców.
  • Największą atrakcją Władysławowa jest oczywiście piaszczysta i szeroka plaża, czysta orzeźwiająca morska woda oraz powietrze bogate w leczniczy jod. We Władysławowie w okresie letnim czynne jest pięć strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających turystów czuwają  ratownicy. 
  • Na ulicy Generała Józefa Hallera, za Urzędem Miasta znajduje się Lunapark, który posiada młyn widokowy jak również gokarty i inne atrakcje. W mieście istnieje możliwość przejażdżki ciuchcią, dojeżdża ona do Jastrzębiej Góry.
  • Atrakcją Władysławowa jest także Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich. Mieści się on w Cetniewie - jednej z głównych dzielnic Władysławowa. Ośrodek ten powstał w 1952r., jest kompleksem obiektów sportowych, położonych w przepięknej scenerii nadmorskiego krajobrazu.
  • W niewielkiej odległości od Władysławowa znajduje się Przylądek Rozewie, gdzie warto zwiedzić latarnię morską z 1875r., a także znajdujące się w jej wnętrzu Muzeum Latarnictwa Morskiego, które eksponuje rozwój latarń morskich na przestrzeni wieków.

Baza turystyczna Władysławowa

Baza noclegowa, gastronomiczna i rozrywkowa Władysławowa przygotowana jest na dużą liczbę turystów. Znajdują się tu liczne hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, domy wczasowe, kawiarnie, bary i ogródki piwne.

Władysławowo noclegi <- tutaj znajdziesz prezentacje obiektów noclegowych z Władysławowa i okolic.

Prezentacje ośrodków wynajmujących w kurorcie Władysławowo domki znajdziesz tu: www.domkinadmorzem.info.pl/wladyslawowo

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 4 402 786, Dziś: 99, Osób online: 7

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem