Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo nad morzem to niegdyś nadmorska osada rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, dzisiaj prężnie rozwija się w niej turystyka, wchodzi w skaład gminy Władysławowo

Chłapowo położone jest na urwistym wybrzeżu klifowym, a nadmorska część Chłapowa stanowi fragment Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez lokalnych Kaszubów określany mianem "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący niemalże 25 hektarów. Spacer tym malowniczym jarem do plaży wzbogaci, każdego turystę o unikalne krajobrazy, co bardziej spostrzegawczy zauważą z pewnością wyjątkowe rośliny takie jak dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Parów dopasowany jest do możliwości każdego podróżnika. Wzdłuż wąwozu wytyczone są dróżki, cięższe odcinki wyposażone są w mostki, poręcze i schodki, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławeczki na których można wypocząć.

Chłapowo to również piękna, klifowa plaża. Wytyczone są tu dwa piaszczyste kąpieliska, za kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej spore kamyki. Na plaży możemy dostrzec również łódki rybackie miejscowych, po dziś dzień łowiących rybaków. Klif, poprzez panujące w tej okolicy dobre warunki do startów, to także miejsce, które wybrali sobie paralotniarze. W wakacje można obserwować ich loty nieomalże codziennie.

W pobliżu miejscowości leży cypel Rozewie uważany za najdalej wysunięte na północ miejsce w granicach Polski. Znajduje się tam też udostępniana do odwiedzania Latarnia Rozewie im. Stefana Żeromskiego, a także małe Muzeum Latarnictwa.

Chłapowo to znakomite miejsce dla wczasowiczów szukających ciszy i kontaktu z przyrodą. Bliskość Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Trójmiasta i Helu, czyni z Chłapowa idealną bazę wypadową dla odwiedzania Pobrzeża wschodniego Bałtyku.

Liczne prezentacje, opisujące noclegi w Chłapowie, znajdą Państwo na www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

W miejscowości Chłapowo noclegi oferują liczne pensjonaty, domy gościnne, ośrodki wczasowe i inne obiekty noclegowe. Wielką popularnością wśród turystów cieszą się zwłaszcza pokoje gościnne.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 4 404 977, Dziś: 90, Osób online: 4

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem