Latarnia Rozewie

Informacje

 • ul. Leona Wzorka 1, Rozewie
 • 58 674 95 42

Latarnia morska Rozewie

Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia była wielokrotnie podwyższana, a obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy. Warto się wybrać w te okolicę, by podziwiać kunszt architektoniczny i udać się na spacer do pobliskiego Rezerwatu Przylądek Rozewie oraz na pobliską kamienną plażę. Przy latarni zwiedzić można jej maszynownię, stoją tam również 2 pomniki: popiersie Stefana Żeromskiego oraz pomnik ustawiony na pamiątkę objęcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920 roku. Nieopodal usytuowana jest druga, nieczynna już latarnia. Przed latarnią znajduje się parking, toaleta oraz punkt małej gastronomii.

Praktyczne informacje:

 • Wysokość latarni: 32,7 m,
 • Wysokość światła: 83,2 m n.p.m.,
 • Zasięg światła: 26 Mm.

Latarnia Rozewie godziny otwarcia:

 • maj, czerwiec, wrzesień - od 10.00 do 14.00 i od 15.00 do 18.00,
 • lipiec, sierpień - od 09.00 do 19.00.

Latarnia Rozewie cennik:

 • normalny - 8 zł,
 • ulgowy* - 5 zł.

*dzieci powyżej 4 roku życia, uczniowie, studenci, emeryci i renciści oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem. Ze względów bezpieczeństwa latarnię mogą zwiedzać tylko dzieci powyżej 4 roku życia, porzy czym dzieci w wieku 4-7 lat tylko pod opieką osoby dorosłej.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Obeszlismy sue smakiemAutor: Kasia
  Niestety nie udalo sie nam zwiedzić. Kasa czynna do 13:45, bylismy o 13:47 i pan wypuszczający na ...
  Niestety nie udalo sie nam zwiedzić. Kasa czynna do 13:45, bylismy o 13:47 i pan wypuszczający na latarnie stwierdził ze trzeba czekac do 15:00. Dziwne bo caka obsługa byla tylko kasjerki brak. Odeszlismy. Z kwitkiem, najbardziej szkoda mi wielce roczarowanego 5 letniego synka.
 • Nie przyjazna dzieciomAutor: Anna
  Do latarni nie wpuszczają dzieci do 4 lat. Synowi brakowało 2 miesiące i go nie wpuścili. Prakt...
  Do latarni nie wpuszczają dzieci do 4 lat. Synowi brakowało 2 miesiące i go nie wpuścili. Praktycznie się popłakał. Marzył o tym wejściu. Wchodził już do innych latarni mając niecałe 3 lata, więc nie rozumiał co się stało. Takie informacje powinny być na stronie, żeby oszczędzić fatygi i dziecięcych łez.
 • Dla KoneserówAutor: Stefan
  Latarnia Morska jest w Rozewiu, a nie w skomercjolizowanej Jastrzębiej Górze! Proszę tą wyjątko...
  Latarnia Morska jest w Rozewiu, a nie w skomercjolizowanej Jastrzębiej Górze! Proszę tą wyjątkową i nienaruszalną miejscowość pozostawić w spokoju i klimacie...
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.