Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Dla osób, którym sprawia trudność schodzenie i wchodzenie po klifie polecamy plażę na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry (wejście nr 25) - przejście za ulicą Bałtycką. Kolejne w kierunku zachodnim wejścia na plażę należą już do Ostrowa i Karwi - plaża w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka, nie ma klifu i nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. Miejscem szczególnie malowniczym jest ujście rzeczki Czarna Woda wpadającej do morza na wysokości Ostrowa, pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią, odległe od Jastrzębiej Góry o około 3 km. Samochód można tutaj zaparkować przy drodze (uwaga ! - lepiej nie zostawiać w nim cennych przedmiotów, bo mogą zmienić właściciela - niestety nie wyznaczono tam oficjalnych, dozorowanych miejsc parkingowych).

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Polecam szczerze Autor: Kamila
  Pięknie położona miejscowość która z roku na rok się bardzo rozwija. Cudowna plaża, wiele klimatyczn...
  Pięknie położona miejscowość która z roku na rok się bardzo rozwija. Cudowna plaża, wiele klimatycznych knajpek i restauracji. Ładna promenada. Wszędzie blisko. Polecam też miejsce w którym mieszkaliśmy "Przystań Jastrzebia"
 • wakacje 94-98Autor: kulturadekady
  Poszukuję osób które otarły się w latach 1994-1998 o miejsce które chyba każdy chrzcił jak chciał, n...
  Poszukuję osób które otarły się w latach 1994-1998 o miejsce które chyba każdy chrzcił jak chciał, niby to knajpa, niby nie wiadomo co ale zawsze otwarta do rana, zawsze najlepszy klimat choć zupełnie odstający od blichtru morskiego Jastrzębiej Góry lat 90-tych. Lokalizacja : przy strzępach starej zardzewiałej karuzeli, obok baru "Jędruś", na tyłach dyskoteki ARA, w latach 94-96 na powierzchni, później w podpiwniczeniu domu. Nieprawdopodobnie proszę byłych gości o informacje, zdjęcia …… dzięki !
  kulturadekady@wp.pl
 • Utrudnienia dla rodzinAutor: Mati
  Witam

  Miejscowość jest naprawdę piękna jednakże remont zejścia w sezonie letnim to nieporozumieni...
  Witam

  Miejscowość jest naprawdę piękna jednakże remont zejścia w sezonie letnim to nieporozumienie , najpierw miasto zaprasza rodziny z dziećmi a pózniej funduje noszenie wózka po schodach , szkoda ze tak jest to zarządzane to mi sie nie podoba samo miejsce niezwykle piękne i zasługujące na uwagę.

 • POLECAM!!!Autor: Beata
  Drugi rok z rzędu wybieram jastrzębią Górę i za rok mam nadzieję znowu się tam wybiorę... cudowna, k...
  Drugi rok z rzędu wybieram jastrzębią Górę i za rok mam nadzieję znowu się tam wybiorę... cudowna, klimatyczna miejscowość, szczerze polecam:)
 • Komentarze do poprawkiAutor: Beata
  Właśnie wróciłam z Jastrzębiej Góry,gdzie przebywałam 10 dni.
  Bardzo dużo się zmieniło:jest nowe ze...
  Właśnie wróciłam z Jastrzębiej Góry,gdzie przebywałam 10 dni.
  Bardzo dużo się zmieniło:jest nowe zejście z podjazdem dla wózków( na wysokości Drogi Rybackiej),jest sporo toalet typu TOI TOI,a przede wszystkim jest nowa plaża.Wiele osób musiało się natrudzić,żeby wysypać tyle ton piachu.Poza tym nigdzie na wybrzeżu nie ma takiej atmosfery!
  Lipiec 2016
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 4 5 6 z 6

Wizyt: 4 146 500, Dziś: 143, Osób online: 8

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem