Przylądek Rozewie

Właściwa Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia, bodaj najbardziej znanego przylądka w Polsce. Przylądek jeszcze do niedawna uważany był za najdalej wysunięty punkt na północy Polski, jednak został zdetronizowany przez punkt na wybrzeżu w granicach Jastrzębiej Góry, który obecnie przyjął nazwę Gwiazdy Północy. Niemniej jednak, Rozewie nie straciło na znaczeniu, chociażby ze względu na znajdującą się tam latarnię morską. Latarnia udostępniona jest dla zwiedzających, którzy przy okazji mogą obejrzeć eksponaty filii Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku – min. modele dawnych latarń i reflektor z latarni Stilo. Na Przylądku Rozewie utworzono przyrodniczy Rezerwat Przylądek Rozewie obejmujący 12 hektarów. Warto wybrać się tu na spacer aby podziwiać klifowe wybrzeże, plażę oraz faunę i florę rezerwatu.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Kosze na śmieci Autor: Kasia
    Kosze na śmieci na plazy w okolicach Rozewia i Jastrzebiej Góry - a raczej ich brak. Chcemy mieć czy...
    Kosze na śmieci na plazy w okolicach Rozewia i Jastrzebiej Góry - a raczej ich brak. Chcemy mieć czyste plaże nie mając ANI JEDNEGO kosza przy plaży? Dziwne to to.....
  • MapaAutor: alabama
    Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia ... i jakby to jeszcze na ma...
    Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia ... i jakby to jeszcze na mapie pokazali, ble nie - turysta ma się domyślić. To po co mapa? Żeby kościół znaleźć?
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 4 402 789, Dziś: 102, Osób online: 13

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem