Przylądek Rozewie

Przylądek Rozewie

Właściwa Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia, bodaj najbardziej znanego przylądka w Polsce. Przylądek jeszcze do niedawna uważany był za najdalej wysunięty punkt na północy Polski, jednak został zdetronizowany przez punkt na wybrzeżu w granicach Jastrzębiej Góry, który obecnie przyjął nazwę Gwiazdy Północy. Niemniej jednak, Rozewie nie straciło na znaczeniu, chociażby ze względu na znajdującą się tam latarnię morską.

Co ciekawego w tym miejscu?

 • Latarnia udostępniona jest dla zwiedzających, którzy przy okazji mogą obejrzeć eksponaty filii Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku – min. modele dawnych latarń i reflektor z latarni Stilo
 • Na Przylądku Rozewie utworzono przyrodniczy Rezerwat Przylądek Rozewie obejmujący 12 hektarów. Warto wybrać się tu na spacer aby podziwiać klifowe wybrzeże, plażę oraz faunę i florę rezerwatu.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Kosze na śmieci Autor: Kasia
  Kosze na śmieci na plazy w okolicach Rozewia i Jastrzebiej Góry - a raczej ich brak. Chcemy mieć ...
  Kosze na śmieci na plazy w okolicach Rozewia i Jastrzebiej Góry - a raczej ich brak. Chcemy mieć czyste plaże nie mając ANI JEDNEGO kosza przy plaży? Dziwne to to.....
 • MapaAutor: alabama
  Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia ... i jakby to jeszcze ...
  Jastrzębia Góra składa się z samej miejscowości, Lisiego Jaru i Rozewia ... i jakby to jeszcze na mapie pokazali, ble nie - turysta ma się domyślić. To po co mapa? Żeby kościół znaleźć?
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.