Półwysep Helski - Jaka jest lokalizacja? Co warto wiedzieć? Jakie miejscowości warto zwiedzić? Jakimi atutami wyróżnia się to miejsce?

Półwysep Helski

Półwysep Helski - wąską, długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna - stanowi wyjątkową osobliwość w polskim krajobrazie. Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. U nasady, w okolicy Władysławowa, półwysep jest najwęższy (ma tylko ok. 100 metrów), zaś jego szerokość na końcu, w okolicy Helu to około 3 kilometry. Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz wygodna droga, przy której biegnie ścieżka rowerowa. Turyści tutaj przebywający mogą korzystać z pięknych, niezatłoczonych plaż nad otwartym morzem lub z plaż położonych nad Zatoką Pucką. Nad Zatoką ulokowanych jest wiele campingów specjalizujących się w obsłudze windsurferów – panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu. 

Jakie atrakcje warto tu zobaczyć?

MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA (ul. Helska 16, Hel, tel. 697 888 537)

Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy lubią pogłębiać swoją wiedzę historyczną. Muzeum Obrony Wybrzeża powstało w 2006 roku, po to aby zachować, chociaż w części, wojskowy charakter miasta. Atrakcja ta to idealna alternatywa na spędzenie dnia w gronie najbliższych, w ciekawy sposób. 

Godziny otwarcia:
  • codziennie: od 10.00 do 17.00.

FOKARIUM W HELU (ul. Morska 2, tel. 58 675 08 36)

Jest to jedne z ciekawszych miejsc w tym regionie. Muzeum to powstało w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Tutaj Turyści mogą zaobserwować również pokazy tych cudownych zwierząt, które są przeprowadzane w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach oraz pod okiem specjalistów. Warto zobaczyć, jak inteligentne są to stworzenia. 
 
Godziny otwarcia: 
  • Codziennie: od 9.30 do 16.00.
CHATA RYBACKA (ul. Rynkowa 10, tel. 58 675 20 97)

Chata Rybacka jest to miejsce, w którym możesz zobaczyć, jak wyglądało starodawne życie rybaka. Chata ta pochodzi z 1881 roku. Ciekawostką jest fakt, że została ona w całości wybodwana z surowców wtórnych, przede wszystkim z drewna z rozbitych statków. Muzeum można zwiedzań w sezonie letnim. 

Godziny otwarcia:

  • Wtorek - Niedziela: od 14.00 do 18.00.
DOM RYBAKA WE WŁADYSŁAWOWIE (ul. Hallera 19 b, tel. 502 329 066)

Jest to siedziba gminy, a także znajduje się tutaj charakterystyczna wieża widokowa. Budynek został wybudowany w latach 50 - tych i pełnił on rolę hotelu dla rybaków. Jest to najwyższy budynek we Władysławowie.

Godziny otwarcia:

  • Sezon letni: od 10.00 do 16.00.
Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0