Jastrzębski klif

Jastrzębski klif

Jastrzębskim klifem ludzie ochrzcili najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Nazwa najprawdopodobniej ma przypominać o prawdziwym królu, dominującym niegdyś nad okolicą Jastrzębiej Góry i  przybrzeżnymi klifami – jastrzębiu. Wysoki na 33 metry klif pozwala turystom obejrzeć niepowtarzalne zachody słońca oraz pospacerować w miejscu silnie nasyconym uzdrawiającym morskim aerozolem. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Zobacz panoramę

Zobacz panoramę

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Kosze na śmieci dla mieszkańcówAutor: Rybak
  posprzątać i zamknąć teren , a nie beczycie - kaskę to fajnie brać , był gość i potem co ch...
  posprzątać i zamknąć teren , a nie beczycie - kaskę to fajnie brać , był gość i potem co cham i świnia. Jeszcze tam nie byłem ale brudzili Ci co byli - czy ty tam Byłaś/Byłeś ? Dlaczego nie płaczecie że turyści za wszystko płacą , nawet ta śmieci gdy go złapie jakaś służba , zrobić zakaz handlu w regionie gdzie śmiecą a spadnie śmiecenie o 50%.
  Bywam w Górach i nad morzem i poza granicą kraju wszędzie się śmieci
  ale tam sprzątają służby miejskie bo z turystyki te rejony żyją . A co to za wymyślanie opłata ekologiczna ? Moim zdaniem powinno każde miasto wprowadzić i wioska w kraju szlaban na drodze i 1,20zł a co przejazd przez dany obszar klimatyczny. Chyba to takie coś co ma wyganiać polskich turystów aby więcej spędzali poza granicami kraju swe urlopy. Największa opłata klimatyczna powinna być na śląsku , bo nie ma drugiego takiego miejsca w kraju aby się nawdychać spalin na cały rok za darmo. A węgiel wywożony powinien do każdej tony doliczoną opłatę.Dlatego nie jeżdżę na polskie może , bo czytam że syf opłaty klimatyczne i inne wymysły co to Rosja.
  A co do śmieci na tym Klifie - zakaz łażenia mieszkańców okolic bo grozi szokiem. A gdy tam pójdą to niech nie śmiecą i później niech nie zwalają na turystów. A tak na marginesie skoro są śmieci czy są kosze na te śmieci ..... no tak kosz to by popsuł widoki a śmieci nie psują.
 • ŚmieciAutor: Krzysztof
  "Śmieci pozostawiają głównie wypoczywający..." A g... prawda. Wszystko zależy od tego jaki mia...
  "Śmieci pozostawiają głównie wypoczywający..." A g... prawda. Wszystko zależy od tego jaki miałeś przykład w domu. Ja i moja rodzina nigdy nie pozostawiamy po sobie śmieci, zarówno jak jesteśmy "u siebie" jak i na wakacjach...
 • WstydAutor: Kasia
  wstyd mi za to co z takimi pięknymi miejscami robią Polscy turyści...sama jestem turystką i od m...
  wstyd mi za to co z takimi pięknymi miejscami robią Polscy turyści...sama jestem turystką i od małego uczę moje dzieci, ze papierki i opakowania należy dawać do plecaka i potem do kosza na śmieci...w końcu jak te opakowania sa pełne to możemy je nieść, a puste nam tak ciążą, że musimy je od razu wyrzucić na plażę, do jeziora w górach?! Rozejrzyjcie się jaką mamy piękna Polskę i jaką ją zostawiacie po swoim urlopie...Wstyd mi za was!!!
 • Prawda to Marcinie, prawdaAutor: Wojtek
  Mieszkam w małej miejscowości turystycznej w górach. Po każdych wakacjach i feriach zbieram z pr...
  Mieszkam w małej miejscowości turystycznej w górach. Po każdych wakacjach i feriach zbieram z przydrożnych rowów blisko domu (w otulinie Parku Narodowego) śmieci po przejeżdżających w sezonie "Gościach". Jak zaczyna się sezon, to natychmiast pojawiają się opakowania z McDonald i kolorowe plastikowe butelki po napojach energetycznych. Wstyd Polacy, wstyd !
 • SprzątanieAutor: Marcin
  Sprzątajmy każdy po sobie, śmieci wyrzucają głównie "wypoczywający"!
  Zamiast narzekać zabie...
  Sprzątajmy każdy po sobie, śmieci wyrzucają głównie "wypoczywający"!
  Zamiast narzekać zabierzmy własne śmieci ze sobą.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 z 2