add Dodaj obiekt

Gdynia

Gdynia

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Plan przekształcenia niewielkiej wioski rybackiej w liczący się port pojawiły się w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy sytuacja w Gdańsku była dla władz Polski niepewna. Powstało zatem niewielkie miasto, które odznaczało się sporą nowoczesnością – nie znajdziemy tutaj barokowych kościołów, ani XIX-wiecznych kamienic. Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury. Jednak nie powinniśmy się zrażać. Mimo wszystko Gdynia jest przyjaznym dla turystów miastem. Nie dość, że ceny znacznie odbiegają od wywindowanych w sezonie cen w centrum Gdańska, to mamy okazję zobaczyć wiele unikatowych zabytków i muzeów.

Ciekawe miejsca w Gdyni:

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (ul. Aleja Zwycięstwa 96/98, tel. 585 004 994)

Dla rodzin z dziećmi i miłośników nowinek technicznych przeznaczone jest Centrum Nauki Experyment, gdzie duzi i mali z innej perspektywy spojrzą na otaczające nas procesy dotyczące człowieka, środowiska i fizyki. 

Godziny otwarcia:

 • Od 9.00 do 18.00.

Cennik:

 • Bilet normalny - 25 zł,
 • Bilet ulgowy/grupowy - 15 zł,
 • Biler rodzinny (2+1) - 60 zł.

AKWARIUM GDYŃSKIE (ul. Alej Jana Pawła II 1, tel. (58) 732 66 01)

Jest to miejsce, które przedstawia życie morskie. Tutaj możesz się przenieść do podwodnego świata ryb, gadów i płazów z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Idealna atrakcja dla całych rodzin z dziećmi, to miejsce łączy w sobie naukę z zabawą.

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Niedziela: od 09.00 do 19.00.

Cennik:

 • normalny - 29 zł,
 • ulgowy - 19 zł.

TRÓJMIEJSKI PARK KRAJOBRAZOWY 

Turyści przebywający do Gdyni nie muszą całego wakacyjnego czasu spędzać w muzeach czy podczas wydarzeń kulturalnych, amatorów czynnego wypoczynku nie zawiedzie oferta rekreacyjna miasta. Dla miłośników spacerów na świeżym powietrzu przeznaczono ogromne tereny należące do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Część parku znajduje się na terenie miasta, a spacerujący tam ludzie mogą zobaczyć wspaniałe okazy roślinne oraz interesujące gatunki zwierząt leśnych i ptaków. Oprócz tego mamy do dyspozycji rezerwaty – Kępa Redłowska, Cisowa i Kacze Łęgi.

PLAŻA

Nie można zapomnieć o plażach – to one na polskim wybrzeżu stanowią o atrakcyjności miast na Pomorzu. Gdynia, jako miasto portowe, posiada wybrzeże w znacznym stopniu przemysłowo zagospodarowane. Jednak w najmniejszym stopniu nie uniemożliwia to Turystom zdobycia opalenizny. Mamy do dyspozycji plażę przy Bulwarze Nadmorskim oraz liczne, mniejsze bądź większe, plaże poza miastem lub na jego obrzeżach.  

FESTIWALE

 • Miłośnicy teatru powinny przyjechać do Gdyni w maju, kiedy to najczęściej odbywa się Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port, poświęcony przede wszystkim twórczości teatralnej, przewidujący zarówno pokazy, spektakle, jak i dyskusje.
 • Niezwykle ważnym festiwalem jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, który odbywa się we wrześniu i ściąga do Gdyni rzesze fanów polskiego filmu.
 • Od 2003 roku, natomiast, do Gdyni zjeżdżają miłośnicy dobrej muzyki i wspaniałej atmosfery, która pojawia się warz z otwarciem Open'er Festival.
 • Gdynia, jako żeglarska stolica Polski, co parę lat gości u siebie uczestników The Tall Ships Races, podczas których turyści mogą podziwiać najpiękniejsze żaglowce świata w akcji oraz zacumowane w porcie. Dodatkowe atrakcje to cała masa imprez towarzyszących, a także możliwość zwiedzenia niektórych jednostek. 
Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

457 wyświetleń w 2023r.

Kategorie atrakcji

Pozostałe atrakcje turystyczne

Kościół Wspaniały kościół pod wezwaniem Świętego Ignacego Loyoli jest miejscem, w którym w okresie letni...

Jastrzębia Góra jest jedną z ciekawszych miejscowości polskiego wybrzeża. Tutaj wypoczywały elity warszawskie zawłaszczając sobie ten klifowy kawałek wybrzeża i sp...

Wszystkich miłośników morskich atrakcji, pragniemy zaprosić na rejs widokowy jachtem motorowym Arkun. Rejs trwa około 45 minut, podczas których nasze pociechy będą mogły zasiąść...

ul. Kopernika 29A

Wizyta w Motylarni w Karwi jest jak wejście do rajskiej dżungli. W świecie bajecznych motyli, które swobodnie latają między odwiedzającymi, możesz zachwycić się ich pięknem...

ul.Łebska 27

FARMA ALEXA to magiczna wioska przygód, w której spędzicie wyjątkowy czas.   Nasz obiekt to 10 hektarów świetnej zabawy a to przeliczając 100 000 metrów kwadratowych- czyli dużo!

ul. Starowiejska 28

To miejsce idealne dla wielbicieli adrenaliny i dużej prędkości. Tutaj można w bezpieczny sposób wyszaleć się za kółkiem. Tor gokartowy jest szybki, szeroki i bezpieczny. Posiadamy flotę 50 gokartów o różnej mocy i przeznaczeniu...

Ul. Starowiejska 28

Wypo. Wypożyczalnia rowerów WYPO we Władysławowie znajduje się na początku półwyspu helskiego w miejscu gdzie zaczyna swój bieg ścieżka rowerowa łącząca Władysławowo z Helem a rozglądając się w koło, widać Zatokę Gdańs...

Loty Widokowe Podczas lotów widokowych można podziwiać z lotu ptaka ten wąski, piaszczysty pas lądu zwany Pó...

Szlaki piesze w okolicy Jastrzębiej Góry  Szlak czerwony - nadmorski Długość - ok. 32 km,

Chłapowo Chłapowo nad morzem to niegdyś nadmorska osada rybacka na Pobrzeżu Kaszu...

Jazda konna Niezapomniane wrażenia w sercu pozostawiają konne spacery po plaży przy zachodzie słońca. Nie mus...

Karwia Karwia to nadmorska miejscowość, położona w bliskiej odległości od Jastr...

Puck  Puck jest kaszubskim miastem położonym nad Zatoką, którą wzięła od nieg...

Gdańsk GDAŃSK tu portowe miasto z bogatą, wielowiekową tradycją, jest jednym...

Sopot Sopot ma niewiele ponad 100 lat, jednak jego architektura, dorobek kulturalny i...

Gdynia Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracj...

chevron_left
chevron_right
serce Twoje ulubione obiekty 0