Puck jest kaszubskim miastem położonym nad Zatoką, którą wzięła od niego swoją nazwę. Miasto nie należy do wielkich, jednak ze względu na swoje położenie stanowi ważny punkt turystyczny na polskim wybrzeżu. Miasto jest odwiedzane przede wszystkim przez miłośników sportów wodnych wymagających odpowiednich warunków, takich jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. W mieście znajduje się również port jachtowy. W centrum Pucka znajduje się neogotycki Ratusz Miejski z XIX wieku, który często pełni funkcję ośrodka kulturalnego. Puck zaistniał w historii Polski, jako miejsce zaślubin Polski z morzem w 1920 roku. To tutaj, symbolicznie generał Haller po odzyskaniu ziem Pomorza przywrócił Polsce Bałtyk. W tamtym czasie, Puck był drugim, po Gdańsku portem na wybrzeżu. Później stracił na znaczeniu, jednak nadal jest doceniany przez miłośników sportów wodnych.
Ciekawe miejsca w Pucku:MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ (ul. plac Wolności 28, tel. 58 673 22 29)
Rodziny z dziećmi powinny koniecznie skorzystać z oferty Muzeum Ziemi Puckiej, w którym zgromadzone zostały eksponaty pochodzące z ziemi kaszubskiej i dokumentujące procesy historyczne zachodzące w tej okolicy. Do dyspozycji gości zostały oddane sale ze stała ekspozycją podzieloną na trzy działy oraz wystawy czasowe. Interesującym obiektem jest kamienica mieszczańska ze zrekonstruowanymi pomieszczeniami z II połowy XIX wieku. Muzeum organizuje imprezy cykliczne, przede wszystkim poświęcone archeologii oraz lekcje muzealne i konkursy dla dzieci.
Godziny otwarcia:
MANUFAKTURA SZKŁA (ul. Plac Wolności 29, tel. 882 846 442)
Jest to miejsce pełne artystycznej duszy. Idealne na spędzenie wolnego dnia w gronie najbliższych. Łączy ono w sobie piękno, edukację i zabawę. Skupia różne dziedziny sztuki, wzornictwa i rzemiosła artystycznego. W ofercie znajduję się: huta szkła artystycznego, pracownia szkła oraz zakład grafiki artystycznej i introligatorstwa.
Godziny otwarcia:
PLAŻA
Na turystów w Pucku czekają typowo kurortowe rozrywki. Największą atrakcje stanowi tutaj plaża, a wraz z nią cała infrastruktura towarzysząca. Nie tylko możemy się na plaży opalać i spacerować, ale również zagrać w piłkę. Wieczorami polecamy puby i kawiarnie, gdzie zjemy, napijemy się i potańczymy. Sporą atrakcją jest restauracja usytuowana na końcu mola, z której okien możemy spoglądać prosto w morze lub obserwować zachód słońca.
ZATOKA PUCKA
Co roku Zatoka Pucka zapełnia się miłośnikami kitesurfingu i windsurfingu. Organizowane są zawody różnej klasy, często o zasięgu ogólnoświatowym. Ważną częścią Zatoki stały sie również trasy rowerowe. Wygodne ścieżki rozciągają się wzdłuż całej zatoki i prowadzą poprzez miejscowości nadmorskie aż na Hel. Dobrą zabawę gwarantują rejsy wycieczkowe po Zatoce Puckiej.
Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.