Ostrowo

Ostrowo

Ostrowo - urokliwa wieś letniskowa, położona około 3,5 km na zachód od Jastrzębiej Góry. Wieś położona jest płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wdą, na niewielkim wzniesieniu, zwanym "Kępą Ostrowską". Nazwa związana jest z wyspowym położeniem tej osady, wokół rozległych Bielawskich i Karwieńskich Błot, zalewanych w przeszłości przez morze. Okoliczne sosnowe lasy doskonale nadają się do spacerów, a malownicze łąki tworzą swoisty klimat.

Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczna przez rezerwat Bielawa. Najlepszym czasem do obserwacji licznie tu występujących gatunków roślin, ptaków i zwierząt jest okres od maja do października. Na przelotach zatrzymują się tu m. in. stada żurawi, liczące nawet po kilkadziesiąt osobników.
W Ostrowie na uwagę zasługują: zabytkowa chata z XVIII wieku, drewniana wieża widokowa usytuowana w lesie na wysokości cmentarza, skąd rozpościera się widok na Bielawskie Błota i Ziemię Pucką oraz naturalne źródło wybijające w zachodniej części Kępy Ostrowskiej, przy drodze biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi.
Na turystów czekają kwatery prywatne i pensjonaty oraz liczne punkty gastronomiczne. Z uwagi na pewne oddalenie od plaży (ok. 1km) noclegi w Ostrowie są stosunkowo tanie, tak więc warto rozważyć Ostrowo planując wakacje w "wersji ekonomicznej".

Komentarze

Dodaj komentarz
  • SuperAutor: Tomek
    Byłem w Ostrowie i było EXTRA...
    Byłem w Ostrowie i było EXTRA
  • plazaAutor: Basia Mazurkiewicz
    super plaza -jest cudowna ..........
    super plaza -jest cudowna .......
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 4 034 878, Dziś: 2 721, Osób online: 45

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem